راهنمای عمل سریع کارل فیشر KFT50 TITRIKA

1. پس از روشن کردن دستگاه، با انتخاب گزینه Method، روش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2. با استفاده از دکمه stirrer on\off، همزن دستگاه را روشن کنید. با استفاده از دکمه empty سل تیتراسیون را خالی کنید و در نهایت با فشردن کلید Fill حلال را به سل تیتراسیون دستگاه منتقل نمائید.

3. با فشردن کلید Start وارد قسمت آزمون شوید و منتظر بمانید تا دستگاه Condition شود. در این مرحله مطمئن شوید که هیچ گونه حباب هوا در شلنگ‌های دستگاه وجود ندارد.( این مرحله ممکن است با توجه به نوع حلال و نوع شناساگر مصرفی بین 5 تا 15 دقیقه طول بکشد.)

4. پس از این که شرایط اولیه برای انجام آزمون برقرار شد پیام (condition OK) روی صفحه نمایش ظاهر می شود. با رسیدن به این وضعیت ، دوباره دکمه Start را فشار دهید و نمونه را به سل دستگاه تزریق کنید و با استفاده از صفحه کلید دستگاه وزن نمونه را وارد نمائید و دوباره کلید Start را بفشارید.

5. پس از چند دقیقه آزمون به پایان می‌رسد و درصد آب نمونه به شما نشان داده می‌شود. مدت زمان انجام آزمون با توجه به درصد آب و وزن نمونه متغیر است.

6. پس از اتمام آزمون اگر قصد انجام آزمون دیگری دارید دکمهStart را فشار دهید و مراحل بالا را تکرار کنید در غیر این صورت دکمه Stop را بفشارید.

نکته مهم:

• در حین کار با دستگاه از ریختن شناساگر کارل فیشر روی دستگاه جدا خودداری کنید.

• قبل از خاموش کردن دستگاه مطمئن شوید که بورت به طور کامل پر شده است.

• توجه داشته باشید که پین‌های الکترود همیشه در حلال قرار داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به راهنمای عمل دستگاه کارل فیشر مراجعه کنید.


1400-07-24 15:23
بازدید : 84