خرید HPLC ایرانی : پرسش ها و پاسخ ها

سیستم های DanChrom HPLC با قیمتی کمتر از نصف رقبای خارجی خود در بازار ارائه می شوند . این محصولات تاکنون در ده ها مرکز تحقیقاتی ، دانشگاهی و صنعتی نصب و راه اندازی شده اند و رضایت خاطر بسیاری از اساتید و کارشناسان در حوزه کروماتوگرافی مایع را کسب کرده اند. با این حال طبیعی است ، هنگامی که یک کارشناس قصد خرید HPLC را دارد ، در مواجهه با یک نشان ایرانی دچار شک و تردید شود و سوال های متعددی را در مورد کارآیی واقعی دستگاه ، کیفیت خدمات بعد از فروش ، طول عمر آن و ... از خود داشته باشد . این نوشتار سعی دارد در قالب یک پرسش و پاسخ کوتاه به پرسش ها ، تردید ها و چالش ها در تصمیم گیری برای خرید HPLC ایرانی پاسخ دهد. در زیر معمول ترین سوال هایی که در مورد دستگاه DanChrom HPLC از شرکت ایرانی سازنده آن پرسیده می شود ، به همراه پاسخ های کوتاه آنها ذکر می گردد :

1- قیمت دستگاه HPLC ایرانی با نشان DanChrom چقدر است ؟

نشان DanChrom شامل انواع سیستم های HPLC از نوع ایزوکراتیک ، گرادیان ، آنالیتیکال و semi preparative می شود. بدیهی است ، قیمت های این سیستم ها با هم متفاوت باشند اما در هر حال ، قیمت هر محصول کمتر از نصف قیمت مشابه خارجی آن می باشد.

2- کیفیت دستگاه HPLC ایرانی در مقایسه با محصولات خارجی چگونه است ؟

DanChrom HPLC از لحاظ کیفی با رقبای مشهور خود قابل مقایسه و رقابت است. این محصول کارآیی خود را برای انجام مطلوب مطالعه ، تحقیق و آنالیز در دانشگاه ها ، پژوهشگاه ها ، شرکت های دارویی ، آزمایشگاه های کنترل کیفی و شرکت های تولید مواد شیمیایی اثبات کرده است.

3- طول عمر دستگاه هایHPLC DanChrom چقدر است ؟

همانند تمام دستگاه های مشابه از برند های معتبر جهانی ، محصولات DanChrom HPLC از طول عمر بسیار بالایی برخوردارند. این مزیت بدلیل طراحی هوشمندانه سخت افزار و استفاده از با کیفیت ترین مواد و قطعات در ساخت آن می باشد.

4- آیا سیستم های HPLC با نشان ایرانی DanChrom تاکنون ارتقا فنی یافته اند ؟

بله ، نسل اول این دستگاه ها که در 1395 معرفی شدند از لحاظ کیفی رضایت کاربران خود را جلب نمودند ، با این حال ما برای همگام بودن با دانش و فناوری روز دنیا به موفقیت در گام اول بسنده نکردیم و با تلاش فراوان در بخش تحقیق و توسعه ، نسل دوم از این دستگاه ها را در سال 1398 و نسل سوم را در ابتدای سال جاری 1400 تولید و روانه بازار کرده ایم. نسل سوم از محصولات DanChrom واجد کاربردی ترین طراحی و ابداعی ترین روش های فنی برای افزایش قابلیت ها است ، بگونه ای که می توان نسل سوم از DanChrom HPLC را واجد فناوری روز دنیا دانست.

5- چه آشکارسازهایی با سیستم های DanChrom HPLC قابل ارائه هستند ؟

شرکت کیان شار دانش سازنده آشکارسازهای UV/VIS و PDA است. سیستم های HPLC ساخت این شرکت علاوه بر این دو نوع آشکارساز قابلیت استفاده از انواع دیگر آشکارسازها شامل آشکارسازهای فلورسنس ، Refractive Index ( RI ) ، هدایت سنجی ، light scattering و... را دارا می باشند.

6- سیستم تزریق نمونه در دستگاه های HPLC ایرانی از چه نوع می باشد ، دستی یا اتوماتیک ؟

سیستم های HPLC با برند ایرانی DanChrom قابلیت استفاده از شیرهای تزریق دستی و نیز سیستم تزریق اتوماتیک نمونه automatic sample injector را دارا می باشند.

7- حجم لوپ شیر تزریق در دستگاه های DanChrom HPLC چقدر است ؟

انواع لوپ با حجم های متفاوت 20 ، 50 ، 100 ، 200 و ... میکرولیتری و بر اساس نیاز و درخواست کاربران قابل ارائه هستند و از این بابت هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

8- از چه نرم افزاری برای کنترل سیستم و تحلیل داده ها در DanChrom HPLC استفاده می شود ؟

از نرم افزار Clarity

9- آیا ستون های مورد استفاده در HPLC ایرانی تفاوتی با ستون های مورد استفاده در سایر دستگاه های HPLC دارند ؟

خیر. ستون های HPLC از برند های مختلف ، همگی با DanChrom HPLC قابل کاربرد هستند و از این حیث هم هیچ تفاوتی میان این نشان ایرانی با رقبای اروپایی یا امریکایی آن وجود ندارد.

10- چه تضمینی وجود دارد که شرکت سازنده ایرانی در سال های آینده همچنان فعال باشد و از دستگاه پشتیبانی نماید ؟

طراحی و ساخت اولین دستگاه HPLC ایرانی حاصل یک سرمایه گذاری بسیار بزرگ مالی و تلاش بی وقفه تعداد زیادی متخصص در رشته های مختلف در طول مدت چهار سال بوده است. این سرمایه گذاری و فعالیت با توسعه و ارتقا محصولات همچنان ادامه دارد و لحظه ای متوقف نشده است. بازگشت اصل سرمایه صرف شده و آغاز سوددهی این فعالیت مستلزم فروش ده ها دستگاه HPLC و این خود نیازمند رضایت مصرف کنندگان دستگاه است. بنابراین DanChrom HPLC به مثابه درختی است که تازه به ثمر نشسته و قرار است با ادامه تلاش ده ها نفر به رشد و نمو خود ادامه دهد . هدف ما آن است که با بکارگیری نیروی خلاق ایرانی ، در آینده ای نزدیک علاوه بر حضور موفق تر در بازار کشور ، به اهداف صادراتی تعریف شده خود نیز دست یابیم.

11- چند دستگاه HPLC ایرانی با نشان DanChrom تاکنون در کشور تحویل و راه اندازی شده است ؟

تا خرداد ماه سال 1400 ده ها دستگاه HPLC با نشان DanChrom در ایران به فروش رسیده و راه اندازی شده است. ( برای دریافت لیستی از کاربران این محصول لطفا به صورت مستقیم با شرکت کیان شار دانش تماس حاصل فرمایید ).

12- مدت زمان گارانتی و خدمات بعد از فروش محصولات DanChrom چقدر است ؟

کلیه محصولات DanChrom از یک سال گارانتی و ده سال خدمات بعد از فروش برخوردارند.

13- با توجه به یکسان بودن زمان گارانتی و خدمات بعد از فروش محصولات DanChrom HPLC با رقبای خارجی ، در عمل چه مزیتی در استفاده از دستگاه های DanChrom وجود دارد ؟

مزیت های خرید HPLC ایرانی عبارتند از : قیمت کمتر دستگاه و قطعات یدکی آن در مقایسه با محصولات خارجی ، دسترسی بدون واسطه کاربران به خدمات فنی سازنده دستگاه در ایران ، کوتاه بودن زمان هرگونه تعمیر یا سرویس مورد نیاز و عدم تاثیرپذیری آن از تحریم های خارجی .

14- قیمت قطعات یدکی محصولات ..DanChrom HPLC. چقدر است ؟

اغلب قطعات یدکی و مصرفی برای HPLC ایرانی مانند نات و فرول ، فیلتر حلال ، فیتینگ ، یونیون و ...با قیمت 20 تا 50 درصد ارزان تر از نمونه های خارجی و با بهترین کیفیت ارائه می شوند. قریب به اتفاق این قطعات امکان بکارگیری با دستگاه های HPLC از برند های دیگر را نیز دارا می باشند.

15- آیا DanChrom یک محصول کاملا ایرانی است یا مونتاژ محصولات خارجی است ؟

همانند تمام دیگر سازندگان HPLC در دنیا ، شرکت کیان شار دانش بخشی از قطعات و مواد مورد نیاز نظیر قطعات الکترونیکی بکار رفته بر روی بورد های الکترونیکی ، لامپ ها و یا فن ها را از بهترین سازندگان آنها تامین می نماید و بقیه تجهیزات نظیر انواع شیر تزریق ، pump head ، سیستم نوری در آشکارساز UV/VIS و ... را با استفاده از دستگاه های مدرن و با بکارگیری دانش فنی و تجربه عالی در این زمینه تولید می کند.

16- آیا محصولات DanChrom دارای گواهینامه های معتبر استاندارد هستند ؟

DanChrom HPLC دارای نشان معتبر CE است.

17- آیا HPLC DanChrom ، یک نام ایرانی است ؟

نام " دان کروم DanChrom " ترکیبی از مخفف کلمه فارسی" دانش " و " کروماتوگرافی " است.


1400-05-17 10:59
بازدید : 234