عیب یابی دستگاه پتانسیواستات گالوانواستات Radstat1000

نویسنده : محمد غرقابی

دستگاه‌های مختلف در هنگام کار ممکن است رفتارهای غیرمنتظره‌ای از خود نشان دهند و لازم است که کاربر واکنش درستی نسبت به این رفتارها داشته باشد. هدف از این نوشتار، بیان ایرادات نامتعارفی است که کاربر ممکن است در هنگام کار با دستگاه پتانسیواستات/گالوانواستات Radstat1000 با آن روبرو شود. علاوه بر آن ، به ذکر دلایل بروز ایراد و چگونگی رفع آنها نیز خواهیم پرداخت.

• شماره سریال دستگاه در نرم افزار PGIsoft+ به درستی نمایش داده نمی‌شود.

هنگامی که در نرم افزار PGIsoft+ به درستی نشان داده نمی‌شود ممکن است دلایل متعددی داشته باشد:

1. اگر یک کد ناآشنا در پنجره شماره سریال نمایش داده می‌شود احتمالا به دلیل وجود یک دستگاه دیگر مانند مولتی متر یا کنترلر دما و ... است که دقیقا از درایور مشابه پتانسیواستات/گالوانواستات Radstat1000 استفاده می‌کند. برای رفع این مشکل کافی است دستگاه دیگر را از کامپیوتر یا لپتاب جدا، Radstat1000 را روشن و PGIsoft+ را دوباره باز کنید.

2. اگر پنجره شماره سریال هیچ کدی را نشان نمی‌دهد یا عبارت No Device وجود دارد می‌تواند به دلیل وجود نداشتن اتصال USB یا ایراد سخت افزاری دستگاه باشد. برای حل این مشکل مطمئن شوید که دستگاه به منبع تغذیه (آداپتور) و کابل USB متصل است. همچنین می‌توان برای اطمینان کابل USB را تعویض کرد. اگر مشگل برطرف نشد، برررسی کنید آیا دستگاه به سیستم کامپیوتری شما وصل است یا خیر؛ برای این کار در ویندوز با کلیک کردن روی My Computer و سپس گزینه Manage Device گزینه Universal Serial Bus Controllers را باز کنید. اگر Radstat1000 به درستی وصل شده باشد، شما Kianshardanesh را در لیست موجود، مشاهده می‌کنید. اگر در لیست موجود به جای Kianshardanesh با "Unknown Device" مواجه شدید احتمالا درایور‌های دستگاه دچار مشکل شدند؛ دراین حالت Radstat1000 را از سیستم خود جدا کنید، PGIsoft+ را ببندید و درایورها را دوباره نصب کنید.

3. اگر با انجام اقدامات مذکور، مشکل همچنان وجود داشت، با شرکت کیان‌شار دانش تماس بگیرید.

 

• خطای محدوده در PGIsoft+

اگر در هنگام کار با نرم افزار PGIsoft+، با خطای "Range Check Error" روبرو شدید یا این که در حین استفاده از نرم افزار رفتارهای نامتعارف شامل عبور کردن از محدوده تعیین شده جریان یا پتانسیل را مشاهده کردید، می‌توانید از طریق زیر این مشکل را رفع کنید. این مشکل ممکن است ناشی از فراوانی فایل تنظیماتی که برای هر آزمون ذخیره شده است باشد؛ این فایل‌ها تمامی تنظیمات قبلی را ذخیره می‌کنند و پس از هر بار باز کردن PGIsoft+ نمایش داده می‌شوند. برای حل این مشکل ابتدا نرم افزار را ببندید و به محل نصب PGIsoft+ بروید و فایل‌های موجود را بر اساس Date Modified مرتب کنید. پس از انجام این کار، شما چندین فایل با نام PGIsoft+ با پسوند‌های مختلف خواهید که در شکل 1 نشان داده شده است. فایل‌های زیر را پاک کنید.

PGIsoft+.hst

PGIsoft+.icf

PGIsoft+.imf

PGIsoft+.ini

PGIsoft+.opt

PGIsoft+.ios

شکل 1 فایل‌های موجود در پوشه نصب PGIsoft+

 

پس از انجام این کار نرم افزار را مجددا باز کنید و مشکل رفع شده است.

• عدم اتصال Radstat1000

هنگامی که دستگاه را با کلیک کردن روی گزینه Connect به نرم افزار متصل می‌کنید، کامپیوتر و Radstat1000 بهم متصل می‌شوند. با این وجود درون هر پتانسیواستات/گالوانواستات محصول شرکت کیان شار دانش، میکروپی‌سی‌هایی (Micro PC) وجود دارد که نیازمند 10 ثانیه زمان برای روشن شدن هستند؛ بنابراین زمانی که دستگاه با USB به کامپیوتر وصل و بلافاصله روی گزینه Connect شود ممکن است همگام سازی بین Radstat1000 و کامپیوتر انجام نشود. برای حل این مشکل پس از وصل کردن دستگاه مدتی صبر نمایید و سپس روی گزینه Connect کلیک کنید.


1399-10-21 09:55
بازدید : 246